Cennik i rezerwacja

Koszt usług balonowych dobierany jest w zależności od ich typów oraz czasu trwania.

Rezerwacja lotu »

Przykładowe koszta kształtują się na poziomie:

 • Loty widokowe – ok. 1 godzina eksploatacyjna
  standardowo dla 3 pasażerów – 1805,56 PLN netto (1950 PLN brutto)
  czyli koszt lotu dla 1 pasażera (601,85 zł netto) 650 zł brutto
 • Ekspozycje stałe/loty na uwięzi/nocne pokazy – 1 godzina eksploatacyjna
  2129,63 PLN netto (2300,00 PLN brutto)
 • Przy zamówieniu powyżej trzech godzin, koszt ustalany jest indywidualnie
 • Koszt transportu balonu na miejsce zlecenia
  1,70 PLN netto (2,09 PLN brutto) za kilometr
 • Inne usługi określane są indywidualnie

Stawka 8% VAT – wynajem środka transportu lotniczego z załogą zgodnie z posiadanym certyfikatem komercyjnego przewoznika lotniczego AOC P-054 
Stawka 23% VAT – dla transportu i innych usług

Rezerwacja lotu »

Przy planowaniu zamówienia, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszą firmą, w celu dobrania najkorzystniejszych dla państwa warunków świadczenia usługi.

Prosimy o rozważne podejmowanie decyzji o locie balonem. Zakup a jednocześnie rezerwacja jest wiążąca. Rezygnacja z lotu możliwa jest w momencie 10 dni od zakupu lub rezerwacji (zgodnie z Polskim Prawem). Po tym terminie możliwe jest jedynie odsprzedanie biletu.  Termin ten liczony jest od momentu zaksięgowania zaliczki lub pełnej wpłaty na naszym koncie firmowym. Bilet ważny jest 36 miesięcy od zakupu z możliwością przedłużenia tylko po wcześniejszym uzgodnieniu z naszą firmą.

Rezerwacja usług balonowych następuje po wpłacie minimum 20% wartości całego zlecenia i pokryciu kosztów transportu z góry.

Średni czas lotu widokowego wynosi  ok 1 godziny. Po odbytym locie, każdy z pasażerów przechodzi tzw. chrzest balonowy na „Zdobywcę Przestworzy” i otrzymuje pamiątkowy certyfikat, uświetniony lampką szampana.

Przygotowanie balonu do lotu odbywa się z pasażerami i trwa ok. 30 minut do godziny. Tyle samo zajmuje spakowanie i powrót na miejsce startu. Na całe przedsięwzięcie należy zarezerwować 3-4 godzin wolnego czasu, od momentu spotkania się,  po wybranie miejsca startu, rozłożenie, lot, lądowanie, pakowanie, chrzest na baloniarza i powrót na miejsce spotkania.

Zalecamy ubiór pasażerów typowo sportowy, obuwie najlepiej za kostkę, ze względu na to, iż balon startuje i ląduje w terenie przygodnym. Powrót na miejsce startu następuje samochodem firmy L.A.R. PARAPLAN. Loty odbywają się z kompletem pasażerów lub po wpłacie za cały lot.

Przy komplecie pasażerów istnieje możliwość określenia terminu lotu oraz miejsca startu. W przypadku osób pojedynczych, nie ma możliwości rezerwacji terminu lotu i odbywa się po zebraniu kompletu pasażerów.

Pasażerowie, po krótkim przeszkoleniu uczestniczą w procesie przygotowania balonu do lotu oraz jego składaniu po zakończonym locie.

Rezerwując lot balonem na ogrzane powietrze potencjalni pasażerowie muszą dostosować się do specyfiki lotów. Balon bowiem uzależniony jest w 100% od warunków pogodowych oraz pozwoleń ruchu lotniczego.Prosimy o rozważne dokonywanie rezerwacji oraz przemyślane zakupy, gdyż zwrotów nie przyjmujemy.Nie ma możliwości zwrotu zakupionego/zarezerwowanego lotu/biletu.

Jeśli z winy zamawiającego lub podania nieistotnego powodu  lot nie dojdzie do skutku,  i nie zostanie odwołany przynajmniej na dzień przed planowanym lotem to traktuje się go tak jakby się odbył.

Kupujący jednocześnie potwierdza że zapoznał się z regulaminem z którym się zgadza i nie wnosi do niego żadnych zastrzeżeń.

Nasza firma dokłada wszelkich starań aby dokonać zlecenie we wskazanym przez Państwa terminie. Powyższe przeszkody uniemożliwiające lot są od nas niezależne. Prosimy o wyrozumiałość i elastyczność co do planowanego przedsięwzięcia związanych z lotem lub ekspozycją balonu.

Rezerwacja odbywa się telefonicznie, mailowo, lub za pomocą formularza.

Ceny dotyczą standardowych usług wykonywanych przy użyciu sprzętu w firmie L.A.R. PARAPLAN i mogą ulegać jednorazowym zmianom w zależności od rodzaju i wielkości kontraktu.

Powyższy cennik nie stanowi oferty handlowej i służy jedynie do przedstawienia orientacyjnych kosztów usług naszej firmy.