Cennik i rezerwacja

Koszt usług balonowych dobierany jest w zależności od ich typów oraz czasu trwania.

Rezerwacja lotu »

Przykładowe koszta kształtują się na poziomie:

 • Loty widokowe – ok. 1 godzina eksploatacyjna
  standardowo dla 3 pasażerów – (2083,33 zł netto)  2250 zł PLN brutto
 • Lot dla 2 osób na wyłączność ( 2222,22 zł netto) 2400 zł PLN brutto
  Koszt lotu dla 1 pasażera bez możliwości rezerwacji terminu (694,44 zł netto) 750 zł PLN brutto.
 • Pasażerowie biorą czynny udział w rozkładaniu i pakowaniu balonu.
  Mile widziani widzowie, którzy pomogą:)
 • Ekspozycje stałe/loty na uwięzi/nocne pokazy – 1 godzina eksploatacyjna
  (2314,81 zł netto) 2500,00 zł PLN brutto
 • Przy zamówieniu powyżej trzech godzin, koszt ustalany jest indywidualnie
 • Koszt transportu balonu na miejsce zlecenia
  (1,90 PLN netto) 2,34 PLN brutto za kilometr
 • Inne usługi określane są indywidualnie

Stawka 8% VAT – wynajem środka transportu lotniczego z załogą zgodnie z posiadanym certyfikatem komercyjnego przewoznika lotniczego AOC P-054 
Stawka 23% VAT – dla transportu i innych usług

Rezerwacja lotu »

Przy planowaniu zamówienia, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszą firmą, w celu dobrania najkorzystniejszych dla państwa warunków świadczenia usługi.

Prosimy o rozważne podejmowanie decyzji o locie balonem. Zakup a jednocześnie rezerwacja jest wiążąca. Nie ma możliwości zwrotu zakupionego lotu/biletu (możliwe jest jedynie odsprzedanie biletu). Bilet ważny jest 24 miesiące od zakupu.

Rezerwacja usług balonowych następuje po wpłacie minimum za 1 bilet lub 20% wartości całego zlecenia lecz nie mniej niż 750 zł i pokryciu kosztów transportu z góry.


Loty wykonujemy po wschodzie słońca lub na 1.5 godz. przed zachodem słońca.

Średni czas lotu widokowego wynosi  ok 1 godziny. Po odbytym locie, każdy z pasażerów przechodzi tzw. chrzest balonowy na „Zdobywcę Przestworzy” i otrzymuje pamiątkowy certyfikat, uświetniony lampką szampana.

Przygotowanie balonu do lotu odbywa się z pasażerami i trwa ok. 30 minut do godziny. Tyle samo zajmuje spakowanie i powrót na miejsce startu. Na całe przedsięwzięcie należy zarezerwować 3-4 godzin wolnego czasu, od momentu spotkania się,  po wybranie miejsca startu, rozłożenie, lot, lądowanie, pakowanie, chrzest na baloniarza i powrót na miejsce spotkania.

Zalecamy ubiór pasażerów typowo sportowy, obuwie najlepiej za kostkę, ze względu na to, iż balon startuje i ląduje w terenie przygodnym. Powrót na miejsce startu następuje samochodem firmy L.A.R. PARAPLAN. Loty odbywają się z kompletem pasażerów lub po wpłacie za cały lot.

Przy komplecie pasażerów istnieje możliwość określenia terminu lotu oraz miejsca startu. W przypadku osób pojedynczych, nie ma możliwości rezerwacji terminu lotu i odbywa się po zebraniu kompletu pasażerów.

Pasażerowie, po krótkim przeszkoleniu uczestniczą w procesie przygotowania balonu do lotu oraz jego składaniu po zakończonym locie.

Rezerwując lot balonem na ogrzane powietrze potencjalni pasażerowie muszą dostosować się do specyfiki lotów. Balon bowiem uzależniony jest w 100% od warunków pogodowych oraz pozwoleń ruchu lotniczego.Prosimy o rozważne dokonywanie rezerwacji oraz przemyślane zakupy, gdyż zwrotów nie przyjmujemy.Nie ma możliwości zwrotu zakupionego/zarezerwowanego lotu/biletu.

Jeśli z winy zamawiającego lub podania nieistotnego powodu lot nie dojdzie do skutku i nie zostanie odwołany przynajmniej na dzień przed planowanym lotem to traktuje się go tak jakby się odbył.

Lot uznaje się za odbyty, jeżeli proponowany termin wykonania usługi wyznaczony przez L.A.R. PARAPLAN zostanie odmówiony trzykrotnie przez zamawiającego.

Kupujący jednocześnie potwierdza że zapoznał się z regulaminem z którym się zgadza i nie wnosi do niego żadnych zastrzeżeń.

Nasza firma dokłada wszelkich starań aby dokonać zlecenie we wskazanym przez Państwa terminie. Powyższe przeszkody uniemożliwiające lot są od nas niezależne. Prosimy o wyrozumiałość i elastyczność co do planowanego przedsięwzięcia związanych z lotem lub ekspozycją balonu.

Rezerwacja odbywa się telefonicznie, mailowo, lub za pomocą formularza.

Ceny dotyczą standardowych usług wykonywanych przy użyciu sprzętu w firmie L.A.R. PARAPLAN i mogą ulegać jednorazowym zmianom w zależności od rodzaju i wielkości kontraktu.

Powyższy cennik nie stanowi oferty handlowej i służy jedynie do przedstawienia orientacyjnych kosztów usług naszej firmy.